"הספר מעניין ומרתק, אינו מאפשר להניח אותו עד הגלויים הסופיים שבו"
400
הספר גן העדן הסגול מבוסס על סיפור אמיתי.
בגיל 60 מתה כהרמלה מוות קליני והגיעה לשמים. היא ראתה את גן העדן באינסוף גוונים של סגול, ופגשה שם את סבתה, הוריה ואחיה, ואף דמות מסתורית בשם אנה – בת־דודתה של אמהּ, שמעולם לא פגשה ורק שמעה את שמה פעמים ספורות.
להפתעתה לא ראתה כהרמלה בגן העדן את חייה־שלה העוברים לפניה, אלא דווקא קטעים מחייהם של אהוביה – בעיקר קטעי חיים מן הימים הנוראים של ימי מלחמת העולם השנייה – ימי השואה.
לאחר שהתאוששה ממותה ומשיבתה לחיים החלה תוהה ומתלבטת לגבי המראות שראתה בגן עדן הסגול. מדוע לא ראתה את חייה־שלה? מדוע ראתה את חיי אוהביה? ומדוע פגשה דווקא את אנה? ובכלל, מי היא אנה המסתורית הזו?
שאלות אלה הובילו את כהרמלה למסע ארוך אל נבכי זיכרונותיה ואל הבטחות העבר שלא קיימה, ואף אל יומן עתיק, כתוב פולנית, מן הימים שלפני המלחמה – דפי זיכרון דהויים. מן הזיכרון נולד הצורך לחפש אמת חמקמקה, שחיכתה להתגלות בצידו האחר של העולם. גילוי זה נתן טעם לחייה ואף למותה.

x
הסופרת כהרמלה לנגנטל־נשר ז"ל היתה ד"ר לחינוך ואם לשישה.
כבעלת ניסיון רב בתחום החינוך כמחנכת, כמנהלת וכמפקחת, היא כתבה ספרי לימוד בתחום אסטרטגיות למידה, הקניית הקריאה ודרכי הוראה, ועסקה באבחון ובייעוץ למערכות חינוך ולתלמידים בעלי קשיים לימודיים.
את תוכניות הלימוד שכתבה לומדים כיום במאות בתי ספר, ועשרות אלפי תלמידים לומדים מספריה בארץ ובעולם.
את האות ה”א, כאות שותקת, הוסיפה כהרמלה לשמה כשהייתה בת 55, לאחר משבר רפואי.

בשנת 2016, כשהייתה בת 60, עברה התקף לב, ובעקבותיו אירוע מוחי קשה מאוד. בעקבות האירוע המוחי היא איבדה את יכולת הדיבור, הקריאה והכתיבה, ורופאיה ראו בה מקרה אבוד. אך אז, כעוף החול המתרומם מן האפר, היא החלה את מסעה לשיקום יכולותיה, לאט־לאט, אך בעקביות ובהתמדה, חזרה לאהבתה הגדולה – הכתיבה!
סופו של תהליך השיקום שעברה כהרמלה הוא כתיבת ספר זה.
כהרמלה נפטרה בסוף שנת 2017, ממש לאחר שסיימה לכתוב את הספר הזה.
יהי זכרה ברוך!
x
"הספר שבתחילה חשבתי כי שייך למדע בדיוני, התברר כמבוסס על מקרה אמיתי, מעניין ומרתק שאינו מאפשר להניח אותו עד הגלויים הסופיים שבו.
יש בו ספורי אהבה ובגידה, נאמנות וחברות אמת, ערבות הדדית, אהבת חינם לצד שנאת חינם ורוע משתולל."
קישור לקריאת הכתבה.
400
"קשה היה לעצור את הקריאה, מוות קליני, גן עדן וסבתא שהשאירה מאין צוואה לכתיבת ספר על השואה, סיפור מרתק של עצב , כאב , חזרה לחיים כתיבת ספר ומוות.
הספר מבוסס על סיפור אמיתי, מרגש ומלא בזכרונות הנצחה".
קישור לקריאת הכתבה.
400
"מודה ומתוודה, יש נושא שמאוד מעניין אותי וזהו המוות הקליני, החיים לאחר המוות ועוד, לא אחת מוצאת את עצמי נשאבת לתוך סיפורים של אנשים שהיו וחזרו ומספרים, על כן כאשר קיבלתי את הספר לסקירה אישית ידעתי שזה אחד הספרים שישאבו אותי פנימה לתוך עולמה של הסופרת ואכן כך היה, הספר ריתק אותי וגרם לי להתנתק מהמולת היום, מניקיונות הבית, מטרפת הקורונה ופשוט ישבתי וקראתי בשקיקה ובהנאה יתרה את הספר."
קישור לקריאת הכתבה.
400
"הספר מאוד מעניין ומיוחד... הספר כתוב בלשון קולחת ומעניינת וגם הקטעים הקשים יחסית על זיכרונות השואה עברו לי יחסית בקלות (תמיד קשה לי לקרוא על השואה). הספר מאוד ריתק ועניין אותי והיה לי קשה להניח אותו מידיי עד שסיימתי לקרוא. ממליצה עליו בחום.
קישור לקריאת הכתבה.
400
"בהחלט לא פשוט לעבור ,הרבה פעמים מוות קליני, ולהחליט לכתוב ספר כל כך משמעותי על הזכרונות במהלך המוות הקליני, נושא שמאוד מעניין ומרתק בפני עצמו, אני באופן אישי הכרתי את ד"ר כהרמלה לגנטל - נשר, כקולגה לתחום המיסטיקה, כהרמלה הייתה דמות מרתקת וחכמה, בכל דבר שעשתה השתדלה לעשות זאת על הצד הטוב ביותר, עם הרבה השקעה והתמדה, הספר המקסים גן העדן הסגול, בהחלט מראה את יכולות הכתיבה המופלאות שלה, ואת הסקרנות לחקירה, אין ספק שהיא השאירה את חותמה בעולם הזה, כהרמלה אזכור אותך תמיד באהבה."
קישור לקריאת הכתבה.
400
x