'מר-קו' נוחת בנתב"ג / האמן מאיר טרוסמן מסטודיו 16
אלפי היוצאים והנכנסים בשער 2 בטרמינל 3 בשדה התעופה לא יכולים להתעלם מפסלי 'מר קו' המקוריים ומעוררי ההשראה של האמן מאיר טרוסמן, שמעטרים את נמל התעופה, וזכו כבר למאות צילומים של צופים סקרנים
מוציאים את האמנות מהמוזיאון, ולכולם מותר לגעת...
אז מה היא שיחת היום בשדה התעופה בימים אלה? מי יותר "מגניב" - 'מר קו' עם ספר או 'מר קו' עם מזוודה? ולפי כמות הצופים שסובבים כל אחד מהם לא נמצאה תשובה אחידה...זוג הפסלים של הדמות האהובה על ילדים ומבוגרים, המוצבת בנתב"ג, היא פרי עבודתו של האמן מאיר טרוסמן מסטודיו 16.
הסדרה מהווה המשך לסדרת 'מר קו' המצליחה שהוזמנה לראשונה על ידי עיריית הרצליה עבור הספרייה העירונית ולאתרים רבים נוספים ברחבי הארץ, וכוללת גם את הגרסה הנשית של 'גברת קו' ו'מר קו הקשיש'.
סוד הקסם העומד מאחורי סדרת 'מר קו' החדשה, טמון בדמויות ההיקפיות חסרות הפנים, המאפשרות לכל צופה להזדהות, להתחבר אליהן מנקודות מבט שונות ולהעניק להן זהויות. בהיותן נטולות לאום, דת, קבוצה או מאפיין אחר, הן מאפשרות לכל צופה להשלימן לפי ראות עיניו ודמיונו.
"המטרה שלנו היא להוציא את האמנות מתחומי המוזיאון, להנגישה לקהל ולהוסיף אסתטיקה מהנה ומעוררת השראה למרחב הציבורי", אומר מאיר טרוסמן, פסל ובעלי 'סטודיו 16'. "הפסל 'מר-קו' הוא תוצאה של חיפוש מתמיד לשפה פיסולית ולהבעה בדרך קצת שונה. לאורך השנים אני מתנסה בחומרים שונים ובצורות רבות, בפיסול ריאליסטי ומופשט, בסגנונות שונים שחלקם הומוריסטים, ובהסתכלות על העולם – מה שקיים בו וכיצד הדברים הללו מתורגמים על-ידי להשראה, למראה או לתנועה, צבע וחומר, כמרכיבים המייצרים רעיונות".
את צביעת הפסלים מבצעת אורנה הראל (בת זוגתו של מאיר), בטכניקה ייחודית של Air Brush, בצבעוניות ססגונית, ובאופן שונה מפסל לפסל. פסלי 'מר-קו' המוצבים בנתב"ג הותאמו לרוח המקום ולמאפייניו, ובצביעה הושקעה מחשבה רבה כיצד להתאים את הגוונים לצבעי הדגל ולרוח הישראלית.
"לפי תפיסת עולמנו, האמנות צריכה לרומם את נפשו של האדם, ובמקביל להיות גם שימושית", אומרת אורנה הראל. "לכן, ביצירותינו אנו משלבים מוטיבים מן החי, הצומח והדומם, ומביאים אותם אל הנוף האורבני, כדי להעשירו בערך מוסף של יופי וצבע. כך שמעבר לאסתטיקה האמנותית, הפסל משמש כריהוט רחוב, וכאובייקט המייצר דיאלוג ומשחק בין העוברים ושבים. מדהים לראות איך כל אחד ממאות הצופים העוברים סמוך לפסלים, מעניק לו אינטרפרטציה ונקודת מבט שונות לחלוטין".
סטודיו 16 פועל מאז 2004 ומייצר אלמנטים פיסוליים למרחב הציבורי. הסטודיו שוקד על פיתוחים חדשים תוך עבודה בשיתוף פעולה עם אדריכלים ומעצבים מובילים. פסליו הסביבתיים של הסטודיו מוצבים בערים רבות כדוגמת נתניה, ירושלים, אילת, מודיעין, אשקלון, אשדוד ועוד.