מהפכה סרוגה / מריה זברין, מעצבת אופנה 'אליסקה' 

פעם שיחקנו "סבתא סורגת" אבל עכשיו אפשר להתפלא ולהתפעם.
אלפים מגלים כל יום את תענוגות הסריגה וזה סוחף וממכר. יתרה מזאת, נשים רבות מופתעות לגלות סריגי יוקרה, מחוטים איכותיים ברמה בינלאומית ובטכניקה שאין שנייה לה בעולם


תארו לעצמכם פריטי לבוש יחידניים, הסרוגים למענכן על ידי אמנית סריגה ומעצבת על בטכניקה שאין כמותה עוד בעולם- סריגה ללא כל תפר. נסו לדמיין איך נראים הבגדים הללו, הנסרגים מחומרי גלם טבעיים, היקרים והיוקרתיים ביותר. צמר קשמיר, קשמיר משי, במבוק, עור, פשתן. ובכן, פריטי לבוש אלו הם בבחינת תכשיט יוקרה. הם מלטפים אותך, משדרגים את המראה ומקנים לך תחושה מלכותית. ואכן, רק נשים, מודעות לטיב, לאיכות הטובה בעולם ולעיצוב אומנותי המתחבר לך לגוף ובצורה שתתאים רק לך.
כל זאת מתחבר למותג חדשני, מדהים, שנוצר עם תשוקה רבה ותעוזה, ופונה לנשים בעלות שאר רוח וסגנון לבוש ייחודי. נשים שיודעות להעריך יצירות לבוש מוקפדות הנסרגות בסטודיו רק להן על ידי היוצרת עצמה, מריה זברין.
אליסקה – נעים להכיר – מה זה?
מריה זברין (מאשה) היא אמנית סריגה ומעצבת, בעלת תואר ראשון (בהצטיינות) ותואר שני במחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר. מרצה בכירה לסריגה אמנותית וסריגת מכונה של המחלקה.
בימים אלו פתחה מריה חנות עצמאית בשם - 'אליסקה' ברחוב ה' באייר 22 בכיכר המדינה, ת"א. פריטי המותג מעוצבים ומיוצרים על ידה אישית. בחנות שתי קטגוריות מרכזיות – פריטי יוקרה אמנותיים וייחודיים בסגנון אוונגרד הסרוגים בעבודת יד ומחירם מגיע לאלפי שקלים - בקומה הראשונה של החנות, ופריטי אופנה 'עממיים' יותר הנמכרים במאות שקלים בקומה השנייה.
סרוגים עלייך
מריה עוסקת בפרשנות מודרנית ללבוש המסורתי, אך נשארת נאמנה למקור, ובתנאי שכל פריט המעוצב ונסרג בעבודת יד שונה מקודמו. "בתהליך היצירה אני אף פעם לא עובדת עם גבולות וגזרה", אומרת מריה זברין. "אחד הדברים החשובים שאני תמיד אומרת לסטודנטים שלי הוא 'תשכחו שהמציאו אי פעם בגדים ותשכחו שהמציאו אי פעם את גוף האדם – תבואו טאבולה ראסה'. "אני מנסה ליצור כמו תיירת שמגיעה לארץ חדשה או כמו ילדה שמתחילה לנגן בפעם הראשונה על כלי שהיא לא מכירה".
חוטים שהם תווים:
"החוטים בשבילי הם כמו תווים והסריגה היא כמו מוסיקה שמתפתחת תוך כדי תנועה. רוב האמנים עובדים מסקיצה לעבודה עצמה ואני עובדת לגמרי הפוך - קודם כל עובדת ורק אחרי זה עוברת לסקיצה, כי מה שמוביל אותי היא הדינאמיקה של החומר".
סריגים כתכשיטים
שמחה להציג בפניכם סריג לבן, שהוא בעצם אוברול מטריקו איטלקי משובח העשוי כולו כותנה טבעית 100%.
הגזרה המיוחדת מעוצבת עם מכנס רחב, אוורירי, קליל ונושם, שמתאים לקיץ הישראלי.
האוברול תפור מטריקו, שזהו בד סרוג, תתפלאו.
קל לטפל, לכבס ביד ולהניח באופן שטוח – פריטים אלו עמידים ונשמרים לאורך זמן.
צילום: אלכס ספונקוב
פריטי התערוכה המרהיבים, כמו שאר פריטי קולקציות היוקרה של מריה זברין, נמכרים בחנות המותג 'אליסקה', אשר נפתחה בימים אלו בכיכר המדינה.
http://Www.aliskaknit.com