הושקו בישראל חמשת דגמי הרכבים החדשים עבור ציבור הנכים / א.צ.מ
הדגמים מיובאים בלעדית על ידי א.צ.מ, (החברה הגדולה בארץ בתחום אבזור רכב לנכים), כרכבי הנכים המתקדמים והמאובזרים בישראל, והושקו בשבוע שעבר באירוע עסקי וחברתי מוביל בו השתתפו עשרות אישים בולטים ומובילי דעת קהל, לרגל חניכת מתחם א.צ.מ. הגדול בישראל לאבזור וציוד רכבי נכים.
חברת צ'מפיון מוטורס הציגה לראשונה באירוע את הפולקסוואגן קראוול, המיועד עבור נכי הביטוח הלאומי. החברה יצרה דגם שיהיה מתאים תקציבית לצרכי הביטוח הלאומי, ובנוסף מרשים ויזואלית וחדשני, כיאה לרכב עבור נוסעים המוגבלים בניידות.
הקיה קרניבל החדשה היא המיני-ואן המונמך הראשון מתוצרת הארץ, כממשיך דרכם של המכוניות המונמכות מתוצרת א.צ.מ. הרכב תוכנן על מנת לעמוד בסטנדרטים של הקרייזלר וויאג'ר ושל הטויוטה סיינה המונמכות מחו"ל, והכל בייצור מקומי, באיכות ובטכנולוגיה המוקפדת של א.צ.מ. ברכב הושקעה עבודת הנדסה ופיתוח של צוות מהנדסים בעלי ניסיון וידע רב שנים. הרכב מצויד ברמפה חשמלית ובמערכת רכינה חשמלית, ומגיע ברמת גימור פשוטה או מפוארת. פתיחת בגז' חשמלית תהווה אופציה גם בדגם הזול, אך מגיעה מקורית בדגם המפואר.
העולה החדשה שהגיעה בטיסה מיוחדת מניו יורק במיוחד עבור האירוע, הייתה רכב הקונספט מבית BRAUN, מובילת השוק בארה"ב ברכבים מונמכים לנכים. הרכב הושק בארה"ב לפני כשנתיים ומאז חיפשו בא.צ.מ. דרך להביאו גם לשוק המקומי, עד שנמצאה ההזדמנות לכך.
לאלו שרוצים להתפנק ברכב המשדר יוקרה ולקבל קצת יותר מהרכב שמשרת אותם, הגיעה לישראל הפורד אקספלורר מונמכת הרצפה. הרכב הוא ג'יפ שבגרסה זו מגיע רק בתצורה של 2 על 4, אך שומר על ייחודיותו ומראהו המסוקס והייחודי. לרכב מנוע 6 צילינדר, נפח מנוע 3.2 סמ"ק, חתך צמיגים נמוך ואווירה פנימית מדהימה.
כמו כן הושק באירוע קראוון מונגש מיוחד עבור ציבור הנכים מבית א.צ.מ.
"אנשים שואלים אותי איך הפכה א.צ.מ. לאחד מהסמלים של נכים ונכויות וקידומם בחברה הישראלית", אומר אייל מלמן, מנכ"ל חברת א.צ.מ. "למעשה, מאבק הנכים לעצמאות ושוויון הוא המאבק שלנו. אנו מלווים את לקוחותינו כל החיים משלבי הפציעה או המחלה ודרך השינויים וההתמודדויות עימם לאורך כל הדרך. אנו מסייעים להם להגיע לעצמאות בנהיגה, דרך מורי נהיגה מקצועיים המלמדים את הנכה לנהוג מחדש, ודרך ייעוץ והכוונה מלאים אל מול כל האתגרים הבירוקרטיים והקשיים הפיסיים והנפשיים, כולל סיוע ע"י צוות עובדים מיומן של החברה המסייעת ללקוחותיה להתאקלם בתוך מציאות החיים הלא פשוטה, המצאת פטנטים, ייבוא מוצרים ייחודיים והתקנתם במסירות ואהבה של משפחה אחת גדולה".
א.צ.מ. היא החברה הגדולה בישראל לאבזור וציוד רכבי נכים, המאבזרת כמחצית מרכבי הנכים בישראל, פועלת בפריסה ארצית בארבעה מוקדי פעילות (היחידה בישראל), מעסיקה כ- 150 עובדים (החברה הגדולה בארץ), ומשרתת כ-7,000 לקוחות בעלי טווח רחב של מוגבלויות.
​לאתר החברה לחצו כאן