גבעתיים – עיר הספורט של ישראל
'העמותה לקידום הספורט גבעתיים' מצמיחה את הספורט בעיר לגבהים חדשים, דרך גיוס הספורטאים ואנשי המקצוע המובילים, הפעלת עשרות ענפי ספורט לאלפי תושבים, בניית אולמות ומתקנים חדישים, פעילות ענפה למען החברה והקהילה, ותמיכה עירונית חזקה
כל העיריות בישראל אוהבות להתהדר בנוצות ההשקעה בספורט. זה אטרקטיבי, זה נגיש וזה מביא קולות. אבל יש את אלו שמתהדרות ויש את אלו שעושות. למעשה, עד לפני שנתיים וחצי, לא הייתה שונה גבעתיים מכל עיר אחרת, עד שהגיע רן קוניק, ראש העיריה הנבחר, והתחיל לעשות סדר בבלגן. אגב, רן קוניק עצמו נחשב לפריק ספורט לא קטן, ואף היה בעברו אלוף ישראל לנוער בטניס שולחן, ומנהל מחלקת הספורט העירונית. בשלב הראשון החליט קוניק לאחד בין עמותות הענפים השונים, שהיו מנוהלים על ידי גורמים פרטיים, ולרכז את כל פעילויות הספורט תחת המטרייה העירונית של 'העמותה לקידום הספורט בגבעתיים'.
ואז גייס ראש העיריה לעמותה החדשה את עמוס פרישמן - קפטן הפועל ת"א בכדורסל ושחקן נבחרת ישראל לשעבר, שמונה למנכ"ל והביא לעמותה את כל התותחים הכבדים של הספורט הישראלי.
ציפי אובזילר – קפטן נברת ישראל בטניס לשעבר ובטופ 100 העולמי, מונתה כרכזת ענף הטניס,
אילן בכר – שחקן מוביל בקבוצות ליגת העל בכדורגל, נבחרת ישראל וקבוצות מובילות באירופה, מונה כרכז מצוינות, ארי לימור – אלוף ישראל לשעבר בשחייה מונה כרכז הענף, דורון לויט, אלוף ישראל לשעבר מונה כרכז ענף הסיף, שמעון רבינוביץ – אלוף ישראל בטניס שולחן מונה לרכז הענף, ודקלה דרורי, המחזיקה בתואר שיאנית ישראל במרתון לגילאי 45 ומעלה, ובשנת 2015 כשהיא בת 43 הייתה סגנית אלופת ישראל במרתון, מונתה כרכזת ענף הריצה.
אז בואו נעזוב שנייה את השמות הגדולים ונתרכז במספרים – העמותה מפעילה עשרות ענפי ספורט, בהם משתתפים לא פחות מ-1,800 ספורטאים, ילדים ומבוגרים. ומהמספרים נעבור להישגים – נבחרת הגלגיליות של העמותה, השתתפה באליפות אירופה שהתקיימה בחודש שעבר בצרפת, סיימה במקום 7 מתוך 17 נבחרות, ובחודש יוני תטוס לתחרות גדולה באיטליה. ענף הספורט המצטיין של העמותה הוא טניס שולחן, בו מחזיקה הנבחרת ב'דאבל' - תארי אלופת המדינה ומחזיקת הגביע, ועומדת להשתתף באוקטובר באליפות אירופה, וכמו כן נבחרת הכדורעף הבוגרת של העמותה עלתה בימים אלו לליגה הלאומית.
מעבר להישגים הספורטיביים, מארחת העמותה אירועי ספורט ייחודיים – ב-31 במאי עד ה-3 ביוני תקיים העמותה את אליפות גבעתיים הפתוחה בטניס למשפחות, כמיזם ייחודי בן 4 ימים הכולל משחקי טניס משפחתיים של הורים וילדים, אחים, בני זוג, סבים וסבתות, ופתוח לקהל הרחב, בהובלת ציפי אובזילר, רכזת ענף הטניס. בחודש יולי יתקיים בתיאטרון גבעתיים טקס סיום השנה המסורתי של העמותה שיכלול חלוקת פרסים לספורטאי גבעתיים המצטיינים. ברמת התרומה לקהילה, מבצעת העמותה בימים אלו שיתוף פעולה מרגש עם עמותת 'כנפיים של קרמבו', וכן מסייעת בקביעות לעמותות נוער בסיכון. מידי חודש מתקיימת 'סדרת מפגשי ספורט' בהן מזמינה העמותה דמויות מפתח בספורט הישראלי (כמו מאור בוזגלו, פיני גרשון, שימי ריגר, נטע ריבקין ורבים אחרים) למפגשים מרתקים עם ספורטאי העמותה והוריהם (פתוח גם לקהל הרחב) ולהרצאות בבתי הספר.
אז אחרי שדיברנו על הצוות המקצועי המרשים, המספרים וההישגים, נקנח במתקנים - בשלוש השנים הקרובות יבנו בגבעתיים שני אולמות חדשים, ובקיץ הקרוב ישופץ אולם העמותה הקיים, שהוא אולם הספורט המרכזי בגבעתיים, ותחתיו 7-8 אולמות ספורט קטנים הממוקמים בבתי הספר, ומתוכננים גם הם לעבור שיפוץ מאסיבי. פרויקט הבניה המרכזי המתוכנן לשנים הקרובות הוא היכל ספורט חדש בגבעתיים בתקציב של מעל 25 מיליון ₪. "לאחר השינויים שביצענו, לגבעתיים כיום יש את כל נתוני הפתיחה כדי להפוך לעיר הספורט המובילה והמצטיינת בישראל. מסורת ספורטיבית מפוארת וותיקה - יש, מיקום מרכזי - יש, אוכלוסייה איכותית – יש, והקצאת משאבים ותמיכה עירונית - יש ויש", אומר עו"ד יורם פומרנץ, יו"ר העמותה. ומסכם עמוס פרישמן: "כמנכ"ל העמותה שמתי לעצמי מטרה להעצים את תרבות הספורט בגבעתיים, דרך השקעה במגוון רחב של ענפי ספורט, והבאת אנשי המקצוע המובילים בכל ענף. מתוך חתירה מתמדת להישגיות ומצוינות, אנו מבטיחים להמשיך ולהצמיח את הספורט בגבעתיים לגבהים חדשים".

​לאתר החברה לחץ כאן