להקת המחול קולבן דאנס מציגה בבכורה עולמית 'השתיקה'
יום שלישי /1720/6 21:00 , יום רביעי 21/6/17 21:00 מרכז סוזן דלל, תל אביב
'השתיקה', יצירתו העוצמתית החדשה של אמיר קולבן, כוריאוגרף ומנהלה האמנותי של להקת 'קולבן דאנס',
עוסקת במנגנונים גלויים וסמויים המייצרים, כופים ומעודדים שתיקה והשתקה. גם ביצירה זו, ממזג קולבן בין הפרטי והקולקטיבי, בין מצבי הוויה פנימיים לביטויים החיצוני, כדי לעורר מחשבה ביחס לשיקולים החברתיים, התרבותיים והפוליטיים העומדים בבסיס הבחירה שלנו
לשתוק ולהשתיק משהו בעצמנו או אצל האחר.
המופע 'השתיקה', עוסק בדינמיקה שבין השקט, השתיקה וההשתקה, ונע בין הקונטקסט הפוליטי והחברתי לקונטקסט האישי, הזוגי או המשפחתי, עד שלעיתים מטשטשים הגבולות ועולה אצל הצופה התהייה, האם לא מדובר למעשה באותם מנגנוני שתיקה והשתקה, הפושטים ולובשים צורה, אך מגיעים למעשה מאותה נקודת מוצא. "בין המילים שקט, שתיקה והשתקה מתקיים מתח מתמיד של רגשות ומעשים שבחלקם ראוי היה שיתקיימו בגלוי והם חבויים, ובחלקם ראוי היה שלא יהיו, והם מהדהדים בעוצמה ולעיתים אף באכזריות מתחת לפני השטח של המילים הנאמרות", אומר קולבן. "השתיקה, כמו הדיבור, הם ביטויים של יחסי כוחות: החזק מדבר והחלש שותק. המאבק על הזכות לדבר ולהשמיע את קולך הוא מאבקם של המיעוטים, החלשים והדחויים.
זכות ההשתקה שמורה למי שבידו זכות הדיבור. אבל כמה פעמים אני משתיק את עצמי, את הקול שלי? ולמה? וכמה פעמים אני אף אומר את דבריי בניגוד לקול המושתק שלי? ומה המחיר? וכמה רעש עושה כל השקט הזה, רעש שבלעדיו אולי היה השקט יכול להיות פשוט שקט?".
יום שלישי /1720/6 21:00 , יום רביעי 21/6/17 21:00 מרכז סוזן דלל, תל אביב
להזמנת כרטיסים בהטבה מיוחדת עבורכם (קוד הטבה 7979) http://www.kolbendanceshow.com/
ובמרכז סוזן דלל: https://www.suzannedellal.org.il/perfs/0294
צילום: ענבל כהן חמו