אז מה הם 5 כללי הזהב לבית מסודר של אפרת ארצי?
  1. כשאני נכנסת לבית אני ישר שמה את הדברים במקום,בגדים, תיקים,נעליים ואופניים.כדי שלא אעשה את זה לבד אני מקפידה לשתף את כל בני הבית בהרגלים של -לשים דברים במקום!
  2. אני לא צוברת בלאגן. בכל יום אני מנקה אזור אחר בבית. יום אחד את כל האבק בבית, יום נוסף את השירותים של הילדים וכו' ואז לא מצטברת לי עבודה.
  3. תפקידים לילדים- מכיוון שאנחנו 6 נפשות בבית, עבודות הניקיון מצטברות במהירות גבוהה.כדי שאני אבלה יותר עם הילדים ופחות בניקיון, חילקנו לכל ילד תפקיד בהתאם ליכולת שלו. לכל ילד יש תפקיד יומי. למשל לפנות את הכיור, את המדיח, ואת האשפה.כאשר כל אחד עושה את התפקיד שלו אז יש לנו יותר זמן איכות ביחד. כולם יוצאים נשכרים.
  4. לרענן פינה בבית- כל כחצי שנה אני מוצאת את עצמי בחדר אחר בבית בתהליך של רענון.מה זה תהליך רענון? לשנות את מראה החדר: צבע אחר, וילונות חדשים, סדר בארונות , הזזת רהיטים, משהו שיגרום לחדר להיות חדש ומדליק. הילדים תמיד נדבקים בפעלתנות שלי ומצטרפים לחגיגה והתוצאה תמיד מקסימה.
  5. אז מי ינצח, סל הכביסה או אני?! נושא הכביסות הוא אחד הדברים הכי מאתגרים אצלי בבית. כל שבוע אני עושה לפחות עשר מכונות כביסה!!! החלטתי לשחק משחק עם סל הכביסה, המשחק הוא - מה יקרה יותר מהר, הסל יעלה על גדותיו או שאני אספיק להוריד את המפלס מתחת לקו המכסה שלו...משחק. 
[[ טופס מוטמע-9147]]