מפגש מרתק בעניין היבטי מס בעת רילוקיישן
משרד רואי חשבון אמנון בן שושן ושות'  שמח לארח אתכם להרצאה בנושא היבטי מס בעת רילוקיישן והמהפכה בעניין "ניתוק תושבות" בעקבות חקיקת תיקון 223 לפקודה. בנוסף תכלול ההרצאה סקירה היבטי מיסוי בינלאומי בעת רילוקיישן. משרדינו מוביל בתחום ה מיסוי הבינלאומי ומספק טיפול מקיף בכל סוגיות המס וביטוח לאומי בעת רילוקיישן.

מרצים:
אמנון בן שושן, רואה חשבון ומומחה במיסוי בינלאומי והיבטי מס ברילוקיישן, מייסד המשרד.
אלעד לשם, רואה חשבון ומומחה במיסוי ישראלי. 
גיא פלג, עורך דין מומחה מיסוי בינלאומי

הנושאים בהרצאה:

שיטת המיסוי בישראל.
הגדרת תושב ישראל.
מבחן מרכז החיים ומבחן הימים.
ניתוק תושבות המס בישראל טרם תיקון הפקודה. חובת הגשת דוח מס בישראל. 
ניתוק תושבות לאחר חקיקת החוק החדש. 
מיסוי רילוקיישן
מיסוי הכנסות עובדים בחו"ל .
הכרת הוצאות שהייה בחו"ל- תקנות מס הכנסה מול כללי מס הכנסה.  
תושב חוזר רגיל ותושב חוזר ותיק.
ביטוח לאומי - ניתוק תושבות.
שאלות ותשובות.  


יום שני I 27.4.20 I  בשעה 18:00מנחם בגין 44 תל אביב  בית השתתפויות בנכסים  קומה 3**המפגש אינו כרוך בתשלום, אך כרוך ברישום מראש. להשארת פרטים: 

טופס רישום וקבלת מידע ראשוני
השאירו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם באופן מיידי!


מייל:*
סלולרי:*
שם*

הכנסות עובדים שכירים בחו"ל 

התופעה של תושבי ישראל העוזבים את הארץ לתקופות שונות כדי לעבוד מחוץ לה היא תופעה נפוצה. תופעה זו מוכרת בשם Relocation ובעברית "ניוד עובדים" או "עיתוק".כמו כל מעבר מחוץ לישראל, תופעה זו טומנת בחובה היבטים רבים, וביניהם היבטים משפחתיים,היבטים משפטיים (חתימה על חוזה עבודה), היבטים כלכליים והיבטים טכניים (רישום הילדים לבתי ספר והעברת החפצים למדינה הזרה).

רילוקיישן הנו תהליך של מעבר ממדינת תושבות אחת למדינת תושבות אחרת תוך העברת מרכז החיים למדינת התושבות האחרת.
רילוקיישן לצורכי עבודה הוא תופעה נפוצה שמטרתה העברת אדם בעל מומחיות וכן העברת עובדים בשליחות דיפלומטית מטעם גוף מדיני.
תושב ישראל, שביצע רילוקיישן לחו"ל, ייחשב לתושב ישראל לצורכי מס, כל עוד לא דיווח על ניתוק התושבות לרשויות המס. כתושב ישראל יחויב בדיווח על הכנסותיו (לרבות הכנסותיו מחו"ל) ותשלום מס במדינת ישראל ומנגד, במעמד תושב חוץ, ייתכן ויהיה פטור מדיווח. לתהליך הרילוקיישן קיימות השלכות מיסוי על תושב ישראל ובני משפחתו, והעיקרית שבהן הנה חבות דיווח ותשלום המס על ההכנסות שהופקו בחו"ל.

הצורך בבחינת סוגיות תושבות וניתוק תושבות לפי דיני המס  וביטוח לאומי במהלך רילוקיישן, משמעותי עבור תושבי ישראל השוהים בחו"ל מפאת השלכות המיסוי הנלוות לכך.ישראלים שיוצאים לרילוקיישן נדרשים לבחון את שיקולי מס בניתוק תושבות מישראל מול כדאיות שמירה על מעמד תושב ישראלי. משרד רואה חשבון אמנון בן שושן ושות' מנוסה בתחום מיסוי בינלאומי ומקנה סל פתרונות מיסוי לתושבי ישראל החל מההחלטה על ניתוק תושבות וכן לאורך כל תקופת השהייה בחו"ל. שירות המשרד בתחום המיסוי וביטוח לאומי כוללים בין היתר, ייעוץ מס וליווי עובדים ברילוקיישן, תושבים בעלי פעילות עסקית בחו"ל, הגשת דו”חות מס, בקשות פרה-רולינג, כתיבת חוות דעת, הסדרי מס מול רשויות המס וביטוח לאומי וייצוג בדיונים. למשרדנו שורה ארוכה של הצלחות בתחום שהניבו ללקוחות המשרד החזרי מס מהותיים ביותר.המשרד נבחר למוביל בליווי ישראלים שיצאו לחו"ל למטרת הגירה, רילוקיישן ומתן פתרונות בתחום מס הכנסה וביטוח לאומי.

שיטת המיסוי בישראל
עד שנת 2003 הייתה נהוגה בישראל שיטת המיסוי הטריטוריאלית.
ע"פ שיטה זו מוסו כל ההכנסות שהופקו או נצמחו בגבולות ישראל בין אם על ידי תושבי ישראל ובין אם על ידי תושבי חוץ. בינואר 2003 מדינת ישראל "יישרה קו" עם שיטת המיסוי הנהוגה בחלק גדול ממדינות העולם באמצעות רפורמה מקיפה בדיני המס ובין היתר בתחום מיסוי בינלאומי והחלה למסות לפי השיטה המעורבת. המשמעות- הפעלת שיטת חיוב במיסוי פרסונלי על תושב ישראל ומיסוי טריטוריאלי על תושב חוץ. על פי שיטה זו, תושבי ישראל ממוסים על כלל הכנסותיהם, בין אם הופקו בישראל ובין אם הופקו מחוצה לה. ותושבי חוץ ממוסים על הכנסותיהם שהופקו או נצמחו בגבולות ישראל (השיטה הטריטוריאלית).  כחלק מן המעבר לשיטת המעורבת, אימצה ישראל מנגנון זיכוי ממסי כפל, המבטיח זיכוי ממס זר.משכך כל ישראלי ששהה בסין והפיק הכנסות בעודו תושב ישראל, חייב בדיווח ותשלום מס בישראל. 

עובדים שחזרו לישראל בעקבות נגיף הקורונה
בהנחה שאותם ישראלים לשעבר, תושבי חוץ ערב המשבר, שוהים בישראל בעל כורחם, ועובדים מהבית עבור המעביד הזר (בין אם זו חברה זרה בינלאומית ובין אם זו חברה זרה בבעלותם), עשויה לעלות טענה מפי רשות המסים שהכנסתם כפופה למס בישראל. אך יש לטעון ל'שהייה כפויה' ולנטרל את ימי השהייה הכפויים בישראל, כך שלא ייספרו במניין הימים למבחן התושבות".
הבעיה תצוף אם שהייתם תתארך מעבר לשישה חודשים בשנת 2020. במצב כזה תוטל עליהם חובה לפתוח תיק ולהגיש דוח מכוח תיקון 223 לפקודה. ואז רשות המסים, הצמאה לגידול בהכנסות המדינה, עשויה לטעון לתושבות ישראלית שלהם, או לחלופין למיסוי הכנסת העבודה שלהם.
מיסוי בינלאומימיסוי רילוקיישן
יצוין, כי דברי הפרשנות של ה-OECD אף מציינים בקשר להכנסת עבודה ולתנאי שבמסגרתו קמה זכות למדינת המקור למסות הכנסת עבודה של תושב חוץ, אם שהה בתחומיה יותר מ-183 יום בפרק זמן של 12 חודש, כי יש לנטרל את התקופה שבה שהה במדינת המקור מכורח מחלה ממושכת. מדברים אלה יש להקיש לענייננו, ששהייה כפויה בישראל בשל משבר הקורונה אף היא ראוי שתנוטרל לעניין החזקות המספריות בהגדרת 'תושבות' לעניין יחיד.
מאמרים בנושא תושב חוזר / תושב חוזר ותיק

מה לקוחות מספרים?

קיבלנו על רואה חשבון אמנון בן שושן המלצות רבות וטובות מישראלים בסין ברילוקיישן ולכן פנינו אליו כדי שיסדיר עבורנו את המיסוי בישראל.
מההתחלה הייתה תחושה שעשינו בחירה טובה. העברנו לאמנון את כל המידע שביקש ותאמנו שיחה. אמנון הסביר לנו בנועם, ביסודיות, ומקצועית את החלופות וההשלכות והתווה עבורנו את הדרך לדיווח נכון מול רשויות המס בישראל. תמיד קיבלנו מענה מהיר והרגשה שההצלחה ושביעות הרצון שלנו חשובות לו. המינימום מבחינתנו הוא להודות בפלטפורמה זו ולהפיץ את שביעות רצוננו הגדולה מהשירות המצוין שקיבלנו. לא מובן בכלל"

תמיר והילה זהבי

ביצענו עם אמנון תהליך רילוקיישן לאירופה וניתוק תושבות. 
אמנון בקיא מאוד בתחום המיסוי וביטוח לאומי ושיקף בפנינו לכל אורך התהליך בסבלנות רבה ובמקצועיות את כל האפשרויות לדיווח מול רשויות המס.
מדובר בליווי שאינו קצר ולכן היה חשוב לנו לעבוד עם אדם סבלני שיהיה קשוב לכל הצרכים שלנו כמשפחה ואמנון ענה על כל הדרישות. ממליצים עליו מאוד!
אנחנו כרגע שוהים בחו"ל ונשמח לשתף בתהליך עוד משפחות במצבנו.נטלי ואוהד הולנדר

עזבנו את הארץ יחד עם שלושת ילדינו לארה"ב לטובת עבודה בחו"ל ופנינו לרואה חשבון אמנון בן שושן בעקבות המלצות שקיבלנו מחברים.
כבר בשיחה היה ברור שיש לנו עסק עם רואה חשבון שמבין את רזי המקצוע והייתה לנו תחושה טובה לגביו ולכן בחרנו בו. אמנון ליווה אותנו בסבלנות וענה לכל שאלותינו במקצועיות. אמנון פעל עבורנו מול הרשויות והשיג לנו את התוצאות שרצינו. ללא ספק בחירה מוצלחת ומומלצת"


אורן ואיילה גליק

תמיד חששתי לשאול שאלות בתחום המיסוי על אף שידעתי שמדובר במידע שאני חייבת לדעת כבעלת עסק. במשרד של אמנון התבהרו לי כל הנושאים ואני מרגישה הכי חופשי לשאול. אמנון איש מקצוע סבלני ומדבר בגובה העיניים בשפה ברורה ובאנושיות רבה, ההסבר מונגש בפשטות ולא פעם קיבלתי מענה גם בנושאים שהיו מעבר להגדרת השירות.
אמנון הוגן, אמין ומאוד מקצועי. מומלץ"


אדווה וירון 
ניתן להגדיר את המשרד בשלוש מילים: אמינות, מקצועיות ושירות.
תמיד מקבל מענה מקצועי ובלתי מתפשר ומעבר לכך ההרגשה תמיד שההצלחה ושביעות הרצון שלי כלקוח מקבלים חשיבות עליונה"

עוז והלנה ברקת
הגעתי לאמנון מתוך צורך בתכנון מס מקצועי בנושא מיסוי רילוקיישן והסדרת המס בישראל עם חזרתנו ארצה בעקבות נגיף הקורונה.
רואה חשבון חייב להיות בקיא בנבכי תורת המיסוי ואמנון היה הכתובת הנכונה.
אמנון פתח בפניי את כל האפשרויות לתכנון ומיצוי כל הטבות מס.
חיסכון המס שנבע מהתכנון היה מהותי נתן לי מרחב לצמוח. תהליך שהיה מלווה בהמון שקט מצד המשרד וזה בדיוק מה שהיינו צריכים בתקופה הזוי שכזו. 

איתי ואילנה

מי זכאי לייעוץ ראשוני?