מעבדת החדשנות המתקדמת בעולם של רשת KPMG הושקה בישראל

בימים אלו הסתיימה בנייתה של יחידת החדשנות (IGNITION CENTER) של חברת רו"ח וייעוץ 'KPMG סומך חייקין'. "המעבדה" של KPMG מהווה את חוד החנית בפיתוח טכנולוגיות עתידיות. היא תוכננה על ידי משרד 'דונסקי אדריכלים ומעצבים', כיחידת החדשנות המתקדמת ביותר של רשת KPMG העולמית, ברמה הטכנולוגית והעיצובית.

"KPMG סומך חייקין" היא חברה ישראלית לראיית חשבון וייעוץ, החברה ברשת הענקית העולמית KPMG, אחת מארבעת החברות המובילות בעולם לשירותים פיננסים וייעוץ עסקי, המעסיקה מעל 210 אלף עובדים. יחידת החדשנות וההיי טק של החברה עוסקת בפיתוח טכנולוגיות עתידיות. קומת "המעבדה" של KPMG-סומך חייקין" בישראל, תוכננה ע"י משרד 'דונסקי אדריכלים ומעצבים', כיחידת החדשנות - IGNITION CENTER)) המתקדמת ביותר של החברה הגלובאלית, מבין סניפיה ברחבי העולם. "המעבדה" המשתרעת על פני קומה שלמה במגדלי KPMG ברח' הארבעה בת"א, מהווה את חוד החנית של KPMG מבחינת שינוע טכנולוגיות לטובת לקוחות, סיעור מוחות, גיבוש מודלים לפיתוח כלכלי, קיום דיונים אינטראקטיביים בו זמנית, וקישוריות למרכזים כלכליים עולמיים. ב"מעבדה" תוכננו שולחן דיונים רחב ידיים, מרכז בקרה, מסכי מולטי-מדיה STATE-OF-THE-ART (שכל אחד מהם הוא מחשב רב מעבדים בפני עצמו) ומערכת אודיו-וידיאו מתקדמת המלווה את המסכים, ומוטמעת באופן אלגנטי בקירות הזכוכית. כל התשתיות המתקדמות הללו מתנקזות לחדר שרתים ייעודי, המשמש את המעבדה בלבד. המעבדה מבודדת אקוסטית מכל סביבתה, כוללת מבואה משלה וסמוכה לקפטריה הקומתית והלא-פורמאלית, המשמשת אלמנט מקשר בין המעבדה לבין אזורי העבודה וההנהלה של היחידה.

קומת "המעבדה" כולה, הכוללת גם אנשי פיתוח ומתכנתים מהשורה הראשונה, מעוצבת כחברת היי-טק עדכנית, תוך הצגת סביבת עבודה תומכת, שמרביתה open-space. גושי חלל העבודה הפתוח מופרדים באזורי הסבה קטנים, חדרי ישיבות צוותים ו"חדרי שקט", המאפשרים הן דיון אחד-על-אחד, והן אכלוס פרטי לאדם המבקש לקיים שיחת טלפון אישית.
"מערכי הקומה משקפים את תפישת העולם האדריכלית של משרדנו - סביבה מאורגנת, מדויקת, נעימה, בעלת איכויות אקוסטיות וזהות גושנית נתפשת ולא אינסופית-אנונימית, המייצרת לעובדים אפשרויות לעבוד בסביבה שקטה, ויזואלית ואקוסטית כאחד", אומר אדריכל צבי דונסקי, בעל משרד 'דונסקי אדריכלים ומעצבים', המשמש כמשרד האדריכלים של חברת 'סומך-חייקין KPMG' מזה למעלה מ- 20 שנה. הפרויקט הנוכחי מהווה חלק ממגדל המשרדים בן ה- 12,000 מ"ר שתוכנן על ידי משרדו עבור החברה, שמרכזיה מצויים גם בירושלים, חיפה ובאר שבע, שגם אותם תכנן משרד 'דונסקי אדריכלים ומעצבים'.

מעבדת החדשנות של חברת KPMG היא יחידת הייטק העוסקת בפיתוח טכנולוגיות עתידיות, במטרה לשדרג את הכלים הטכנולוגיים אותם היא מעניקה למגוון לקוחותיה בארץ ובעולם. הקונספט של יחידת חדשנות IGNITION CENTER)) פועל במספר אתרי החברה בעולם, כאשר הפרויקט בישראל הינו המתקדם בעולם, ברמה הטכנולוגית והעיצובית. הפרויקט המשתרע על קומה שלמה, כולל את ה"מעבדה" ואת צוות הפיתוח המאכלס את שאר הקומה, כמו גם פונקציות תמך האופייניות לחברות סטארט אפ והיי טק. הדגש העיצובי הוא על ארכיטקטורה מודרנית, הכוללת שילובי חומרים בגוונים שקטים, וכתמי צבע שמקורם בריהוט ובתיבות מודולריות אישיות. החלל כולו משרה שקט ותומך מאוד בסביבות העבודה של צוותי הפיתוח. גם המעבדה עצמה תוכננה כהמשך ויזואלי, ומאפשרת עבודה בו זמנית באמצעים אינטראקטיביים מתקדמים של כמה צוותים באותו חלל, לצד אפשרות לכנס את כל הצוותים לישיבה בו זמנית, על השולחן המרכזי העשוי משטחי קוריאן ופלדה. המעבדה מתוכננת באופן אלגנטי ואבסטרקטי, ומבודדת באופן אקוסטי ברמה הגבוהה ביותר, כך שכל הנאמר והנעשה בה מנותק לחלוטין מחלליה האחרים של החברה, כולל הקפיטריה והלאונג' הצמודים למעבדה. לצורך כך, היא משודרגת באלמנטים הנחשבים ל- State Of The Art בתחומם, כגון חיפויי בד אקוסטי, תקרות בריסול אקוסטיות, פאנלים אקוסטיים, לוחות זכוכית ועוד.

"המעבדה" מבוקרת ע"י צוות בקרה הממוקם בתוכה, ומלווה כל פעילות בה. צוותי הפיתוח המאכלסים את הקומה מחולקים לתת יחידות, באופן היוצר חללי open-space מדודים ביותר, המופרדים זה מזה באזורי רווחה ובחדרי ישיבות קטנים. באופן כזה מופחתת גם כמות ההפרעה הוויזואלית והרעש הסביבתי, ומוגברת תחושת המרחב. ברמת התאורה, נעשה שילוב בין תאורה נקודתית לתאורה קווית, המלווה את התנועה בחלל, ומהווה אלמנט של סדר בכל חללי העבודה. במעבדה עצמה, האלמנטים הקוויים של התאורה מתוכננים באי סדר התואם את הגיאומטריות הלא רגולריות של השולחן המרכזי. "בפרויקט זה השתמשנו בשפה האדריכלית המאפיינת את משרדנו לאורך השנים, בתכנון חללי מעבדה מסוג זה - שפה מודרנית-חמה ונעימה, מדויקת, מאופקת ונקייה, המשרה שקט ותומכת בעובדים ובסביבת העבודה", מסכם אדריכל צבי דונסקי, אשר תכנן את הפרויקט יחד עם שותפתו אדריכלית זהבית זוהר, בליווי צמוד של רוני מיכאל, שותפה בכירה והאחראית על מחלקת החדשנות של KPMG, ושל מורן בן גיגי מנהל יחידת ה – IGNITION CENTER.