שתף    שלח לחבר  

 ניוזלטר חודש ינואר 2014

  גיליון מספר 39

האתר הרשמי | אודותינו | דף הפייסבוק שלנו | צור קשר

כללי המשחק השתנו

הפעילות הייחודית של הגשמה ציבורית מעוררת עניין. אולי זה בגלל שאנו מתנהלים סביב שטיח ולא בישיבה סביב שולחן, או אולי כי אנחנו מציגים דרך אחרת ליצור שינוי. במקום מחאה או דרישה שמישהו אחר יעשה אנחנו פשוט עושים. בדיוק כמו בשיר של אריק אינשטיין אני ואתה נשנה את העולם, "אני" ורק אחרי זה "אתה" כך יוצרים שינוי אמיתי. המוטו הוא שתוף פעולה בין אזרחים שאכפת להם ונציגי ציבור שמעוניינים לשתף את הפעילים. לכל אחד יש מקום ליזום וביחד מסייעים להפוך את הרעיון הלכה למעשה.

לכתבה המלאה ב YNET >>


מצליחים ביחד או לא מצליחים בכלל

לקראת יום העסקים הקטנים נתבקשתי על ידי כלכליסט להתייחס למצב העסקים הקטנים מזווית ראיה של חוכמת ההמונים. השינויים בעולם העסקי דורשים גם מהעסקים הקטנים להסתגל למציאות החדשה. המעבר לכללי משחק אחרים יוצרים הזדמנויות חדשות עבור בעלי עסקים שיזהו זאת. מצד שני, עסקים שימשיכו להתנהל על פי ההרגלים הישנים ימצאו את עצמם נאבקים לשרוד. זה כמו להתקדם במרכז הנהר לעומת לבסמוך לגדה. זה הנמצא במרכז הנהר מתקדם עם תנועת המים. לעומת זאת התנועה ליד הגדה מלווה בקושי רב, נתקעים בסלעים או נשרטים מהענפים. מוזמנים לקרוא את הכתבה המלאה בכלכליסט.

 

לכתבה המלאה בכלכליסט >> 
מדע ותודעה - מרכז מחקר וכנס

מדע ותודעה היא קהילה של אנשי מדע, חוקרים, אנשים רוחניים, מובילי דעה ואנשים שנושא זה מעניין אותם. הקהילה מתנהלת במרחב של חוכמת ההמונים בה כל אחד יכול ליזום ולקדם פרויקט. היוזם מציג את הרעיון בפני הקהילה ורותם פעילים לקידום הפרויקט.
פרויקט אחד שקורם עוד וגידים הוא כנס בתחום שירכז את כל הפעיליות שכבר קיימות בישראל, בו כל גוף או אדם יוכל להציג את תפיסתו בפני הציבור שנושאים אלא מעניינים אותו.
פרוייקט נוסף הוא מכון מחקר "המטרה אמת" שמטרתו לגייס כספים ותמיכה למחקר לא מוגבל לחשיפת האמת. דוף מחקר זה יהיה מנוטרל מגישות מגבילות ויאפשר לכול חוקר לבחון את ממצאיו בכלים מדעיים בלבד וללא סתיגמות.

להצטרפות >>

פעילויות לחודש הקרוב

מפגש חשיפה של "צופן המשחק"
12/01/14 בשעה 9:00 בבוקר טבעון

פעילות פרויקט הגשמה ציבורית
המפגש הבא ב 06/01/14

פעילות מדע ותודעה
המפגש הבא בחודש פברואר


ערכה לסיעור מוחות

ניתן להזמין זאת כבר עכשיו, המלאי מוגבל. יש לנו גם מבצעים אטרקטיביים למהירי החלטה.
<< להזמנה >>סיעור מוחות בדרך אחרתארגונים רבים הנתקלים בקשיים הולכים על הפתרון המוכר והידוע. אך קיימות אפשרויות אחרות לפתור את הבעיה. מסתבר שהפתרונות נמצאים הרבה יותר קרוב ממה שחשבתם. מחקרים באינטלגנציה קולקטיבית מצביעים על כך שבתנאים המתאימים הקבוצה של העובדים יכולה לקדם פתרונות שההנהלה לא מודעת לאפשרותם. כל מה שנדרש הוא שההנהלה תאפשר את התנאים המתאימים לסיעור המוחות ושהעובדים יזמו פתרונות במקום לחכות שפתרונות יבואו מלמעלה כהנחיות לביצוע. גישה זו מוכיחה את עצמה בארגונים רבים המאמצים את הגישה.

<< כתבת YNET בנושא >> 
דף זה מוצג באמצעות שלח מסר – מערכת דיוור אלקטרוני