הבריאות שלך בידיים שלי
ידיעון בעריכת אלישבע הניג
גיליון 43

סוד המראה  והמראה
שתף

 

 

סוד המראה  והמראה – רואים רחוק רואים שקוף

"מראה מראה שעל הקיר – מי היפה בבנות העיר"? סיפור סינדרלה מוכר לכולנו, ודורות שאנו מעבירים אותו הלאה כסיפור מועדף לילדנו. כמה מאיתנו אכן מסתכלים במראה ומחפשים בה את הנסיכה ולא את סינדרלה?

המראה (א' סגולה) הנשקף לנו מן המראה (א' קמוצה) לא תמיד לשביעות רצוננו ומשמש אותנו במציאת "הפגמים" והחסרונות יותר מאשר היתרונות החבויים בנו. גם אם תהייה זו באמת היפה בבנות העיר, גם היא תמצא בעצמה נקודות שליליות, כאלו שיראו לה עד כמה אינה מושלמת.

הגיעה למרפאתי הדס (שם בדוי) - בחורה צעירה ונאה עם שמחת חיים כבוייה בעיניה. "אני שמנה, אני דוחה, אני לא מוצאת את עצמי, אני לא מצליחה לפתח ולשמור על זוגיות. אני רוצה שיקבלו אותי כמו שאני, אני רוצה להיות מקובלת..." האמינו לי, דבר מכל מה שאמרה לא הצדיק את שאמרה.

ביקשתי מהדס להסתכל במראה שבחדר הטיפולים שלי. ביקשתי ממנה שלא תראה ותתבונן בהדס, אלא שתדמיין לעצמה שהיא רואה ומתארת לי בקול רם איך נראית חברה של הדס מתוך נקודת השקפתה ושיפוטה של הדס עצמה.

המשימה הייתה קשה להדס. לאט לאט פחתו תנועות הגוף שהעידו על חוסר נוחות, גם הסומק ירד מלחייה, ולפתע, אם כי בקול חלוש שפעימות ליבה היו  ונשמעו חזק יותר – ראיתיה מישירה מבטה אל המראה, עשתה שני צעדים קדימה ואחורה, הסתובבה על צידה ובחנה את צדודיתה ואמרה: "אני מקנאת בחברה שלי. היא נראית כל כך טוב על כל חמוקיה ושדייה. היא מאוד נשית, אפילו יש בה משהו סקסי... אולי הייתי מציעה לה לרזות מעט, אך היא בהחלט נראית טוב."

בהמשך התרגיל הטיפולי (שהיה חלק מסדרת טיפולים!) ביקשתי מהדס לנסות ולהעתיק אל עצמה כמה מתכונותיה של חברתה המדומה, זו שצפתה בה מעבר למראה. שובבות ושמחה התמזגו בעיניה ועל פנייה. לאחר שהבינה שהמראה (א' קמוצה) משקפת לאדם את מה שהוא רואה, את מה שהוא חושב שהחברה רואה בו, את מה שהוא רוצה שהחברה תראה בו, רק אז החל בה תהליך השינוי. רק אז נגלה לה המראה (א' סגולה) האמיתי שלה, ולפתע הבינה שהיא פחדה להיות מקובלת, ושבהחלט ניתן לקבלה כמות שהיא.

           סקרנתי אתכם?....   לחצו כאן והזמינו תור או הזמינו אותי להרצאה


 

אלישבע הניג – I.I.M
לראות את הכאב ולדעת לטפל
מומחית לאירידולוגיה IPEC עיסוי רפואי
   RCP I.M 11367
בן גוריון 254, גבעתיים 53326
טלפון: 03-7322668 , סלולרי 054-4657977
טלפקס: 03-5716940


 


 

 
דף זה מוצג באמצעות שלח מסר – מערכת דיוור אלקטרוני