שתף    שלח לחבר  
הבריאות שלך בידיים שלי
ידיעון בעריכת אלישבע הניג
גיליון 41

חלב בריאות ואהבה
שתף

 


 

חלב בריאות ואהבה

חג השבועות, הוא גם חג הבכורים קרב ובא. הילדים עוטים לבן על גופם, ראשיהם עטורים בזרים פרחוניים, ובידיהם סלסילות עם שאר מיני פירות וירקות.

 

כותב הרב לאו בספרו "יהדות הלכה למעשה" – לא שָׁבוּעוֹת (ש קמוצה) אלא שְׁבוּעוֹת(ש שוויה) בגלל שבועת העם למרגלות הר סיני "נעשה ונשמע", ובגלל שבועת האל שלא להחליף את עם הסגולה בו בחר באחר. ואשר לביכורים – מקור השם הוא בחובת עם ישראל לעלות לרגל לירושלים בחג זה ולהביא  לבית המקדש מראשית ביכורי אדמתו.
 

נוהג הוא במחוזותינו לאכול מאכלי חלב בחג, ואציין כאן אחת מתוך ארבע הסיבות לדבר:

התורה נמשלה ב'שיר השירים' לדבש ולחלב, והחג שהוא גם חג מתן תורה בא להזכיר זאת באמירה: "דבש וחלב תחת לשונך". רבים וטעימים הם מאכלי החלב המוכרים לנו, בהם פשטידות, עוגות, וכל מיני סוגי הגבינות על טעמיהן השונים והמבלבלים את החיך. אישית, אני זוכרת את הימים של חלב בבקבוקי זכוכית, לבן ולבניה. מי שער בנפשו וראה בדמיונו את המקררים שופעי הכל טוב שאנו רואים היום ברשתות השיווק השונות?
 

עם כל ההתפתחות שחלה במשק החלב והשפע הקיים, אין בעולם עוד יונק אחד חוץ מהאדם המשתמש בכל כך הרבה חלב לאורך שנים. נכון, טעים, מזין, לא דורש כמעט דיני כשרות וקל גם בהכנה, אך יש בו הרבה דברים שאינם לבריאות טובה, ובהרבה מקרים מומלץ על הפסקת השימוש בו. במקרים של נזלות, אלרגיות, אסטמה, חומציות בקיבה, בעיות בכיס מרה ומחלות אחרות הוכח החלב כאחד הדברים הנדרשים להפסקה מיידית כדי להיטיב עם החולה. (מדובר על חלב בקר במיוחד, הקשה יותר לעיכול).

אף שלאחרונה ישנם מחקרים חדשים המעודדים שימוש בחלב, בכל זאת נוטים מרבית המטפלים ברפואה אלטרנטיבית להוריד את החלב מן התפריט הקבוע.

גישתי האישית: הימנע ממאכלי חלב בכלל לפחות לתקופה של שלושה חודשים ותרגיש את השינוי בגופך. ישנם חליפים כמו חלב קוקוס, דקלים או סויה (אם אינך רגיש לאחד מהם!). אם בכל זאת החלטת לחזור לחלב, עבור לחלב עיזים שמתעכל בגוף בקלות יתרה על זו של חלב בקר.

אכול בחשיבה נכונה וזכור:

  חבל

  לאבד

  בריאות

                                

  בולם

  רוגזו

  יפחית

  אוכלו

  יגביר

  תנועתו
 

 אין דבר
 העומד
 בפני
 
הרצון.

 

בהצלחה רבה, וחג שמח!

 

סקרנתי אתכם?....   לחצו כאן והזמינו תור או הזמינו אותי להרצאה


 

אלישבע הניג – I.I.M
לראות את הכאב ולדעת לטפל
מומחית לאירידולוגיה IPEC עיסוי רפואי
   RCP I.M 11367
בן גוריון 254, גבעתיים 53326
טלפון: 03-7322668 , סלולרי 054-4657977
טלפקס: 03-5716940


 


 

 
דף זה מוצג באמצעות שלח מסר – מערכת דיוור אלקטרוני