שתף    שלח לחבר  
 
הבריאות שלך בידיים שלי
ידיעון בעריכת אלישבע הניג
גיליון 30

מסכות
שתף


 


 

מסכות

על תפקיד המסכה והשמחה החבויה מאחוריה למדנו עוד בימי המשתה הגדול בחצר המלך אחשורוש. למותר לציין את תפקיד המסכה בימי הביניים, בתיאטראות עד ימינו, ובכלל בכל עת שאנו רוצים לנהוג במנהג "ונהפוך הוא"...

גם בטיפולי היופי והספא תפקיד חשוב למסכות אף כי הן ברוב המקרים משילוב של חומרים כימיים (אולי גם טבעיים כמו מסכת אצות, מסכת אבוקדו וכל השאר). ונכון, הן לא נועדו לנשים בלבד! אף שבתחילה גבר שנהג להשתמש בתכשירי איפור ובמסכות לפניו נתפס נשי כלשהו, הרי היום- כשמדברים יותר ויותר על נושאים כמו אנטי אייגינג, כולם רוצים להיראות צעירים ויפים יותר, וגם מקומם של גברים אינו נפקד .
 

בדבר אחד תסכימו איתי: תפקיד המסכה כולל זו הקוסמטית הוא לכסות על מה שמאחוריה: על דמות, תווי פנים או קמטי פנים. בכל מקרה – לובש המסכה יודע את האמת על עצמו, ורק הוא יודע אותה.

פעמים נראה, שדווקא הכיסוי במסכה הוא שחושף אמיתה מסויימת לאדם שלובש אותה. המסכה מגלה לו דבר שלא ידע או שלא היה מודע לו קודם לכן, ודווקא היא זו שמשנה את אורחות חייו, התנהגותו, לפעמים את אישיותו. יוצא איפא שלמסכה גם תפקיד פסיכולוגי גלוי או נסתר.

כנ"ל גם בכל הקשור לבריאותנו. לא אחת תשמעו מחבריכם את האמירה "אצלי הכל בסדר", כשהדברים מדברים או באמת על מצב בריאותי שפיר, או על הסתרה של מצב לא שפיר, או על הדחקה וחוסר מודעות למתרחש בגוף. חלק ניכר מן הציבור פשוט אינו רוצה לדעת על המתרחש בגופו, ומעדיף לעטות מסכה ולחיות בהכחשה.
 

זה לא רע מבחינתי לשחק את תפקיד המסכה שאנו לובשים, אך כשם שאחרי כל הופעה מנקים את הפנים ומורידים את המסכות, כך גם בבריאות. העין היא האמת שעומדת מאחורי המסכה הבריאותית שלנו. לפיכך,אני פונה אל הציבור ומבקשת: הסירו את המסכה ולו לזמן קצר... הגיעו לאבחון אירידולוגי כדי לדעת מה אתם מסתירים מעצמכם ולכמה זמן. אין לי ספק, שאחרי אבחון אירידולוגי , ויהיה הכואב אשר יהיה, תבחרו להחליף את המסכה הטבעית, או שתמשיכו לחיות מאחורי המסכה שאינה הולמת אתכם עוד. אני לפחות אהיה שקטה מעצם העובדה שעזרתי לכם להגיע להחלטה מה מתאים לכם יותר.

 העיקר שתהיו בריאים ותהנו!

  

אלישבע הניג – I.I.M
לראות את הכאב ולדעת לטפל
מומחית לאירידולוגיה IPEC עיסוי רפואי
   RCP I.M 11367
בן גוריון 254, גבעתיים 53326
טלפון: 03-7322668 , סלולרי 054-4657977
טלפקס: 03-5716940


 


 

דף זה מוצג באמצעות שלח מסר – מערכת דיוור אלקטרוני