שתף    שלח לחבר  
הבריאות שלך בידיים שלי
ידיעון בעריכת אלישבע הניג
גיליון 18
כוחה של מילה
שתף
 

כוחה של מילה שיעור במתן שרותים

"מילים מילים- הן פורחות ממוחי הקודח" נאמר בשיר המפורסם על אליעזר בן-יהודה, ממציא השפה העברית, ואכן, דובר רבות על כוחה של מילה בהשפעה, במגנוט, בכישוף, וכבעלת תדר אנרגטי. מילים של קודש ושל חול, של אהבה, שלום ורעות, וכן של מלחמה, שנאה ועוינות.

 

כמו לחיצת יד במגזרים מסוימים, גם למילה משמעות בסגירת עסקים, ובמיוחד כשהיא באה בכתב, דבר שהחברה מיחסת לו חשיבות ומשקל יתרים ועדות לניהול העסקה. האם ניתן

לשקול כך גם מילה בלתי כתובה, וכזו שאינה נאמרת בנוכחות עדים כדרישת המשנה- " ע"פ שני עדים יקום דבר"?

 

מסתבר, שהמילה היא הדבר האבסטרקטי ביותר שקיים עוד לפני כל סוג אומנות שהיא, שברגע שיוצאת מרשות יוצרה, הופכת לרכוש הכלל שמשתמש בה כרצונו ולהבנתו.

 

מעשה שהיה כך היה. פגשתי באישה שהתעניינה בסוגי הטיפול שאני מעניקה ובמחיריהם.

לאחר תשובתי המפורטת, חיפשתי מילה כדי להביאה אליי לאחד מן הטיפולים המדוברים,

ומחמת הנימוס, שאלתי לתומי, מתי יכולה אני להזמינה לבוא לטיפול. לרגע קט שבקטנים לא עלה על דעתי שאותה מילת נימוס תהפוך מחייבת מבחינתי, ופוטרת אותה מתשלום.

 

בתום הטיפול, קמה האישה, הודתה לי ופנתה לצאת. כשאמרתי לה שאנו צריכות לסגור את העניין הכספי בגין הטיפול שקיבלה, התכרכמו פנייה, ובכעס עוין טענה שהוזמנה לטיפול, ושאם לא כך, לא הייתה חושבת כלל לבוא. המבוכה השתלטה על השכל הישר. ניסיתי לדבר על ליבה, להבין מה הביא לתפנית ביחסים שרק לפני דקה, וזו- זרקה בשאט נפש את הכסף על השולחן ויצאה.

 

מאוחר יותר הבינותי את שקרה. כל אחת מאיתנו הבינה את המילה 'הזמנה' כפי שרצתה או היה לה נוח באותו הרגע להבינה. לא סגרנו את העניין עד תומו, ולא ווידאנו ששתינו מתכוונות לאותו הדבר.

 

ללא היסוס וללא מחשבה שנייה – התקשרתי אל האישה. מתוך עמדה של הבנה והכרה מחלטת בטעותי, לקחתי אחריות מלאה על מה שקרה, התנצלתי על הטעות והתחייבתי להחזיר לה כספה. מילה אחת קטנה של כוונה טובה, 'הזמנה' אחת תמימה מדיי עלתה לי 450 שקלים, והייתה מבחינתי השיעור היותר טוב שקיבלתי אי פעם בנושא תקשורת בין אישית ומכירות.

 


בסופו של יום גם יצאתי עם תובנות:

לעולם וודא שאתה ושותפך לעסקה ברורים עד תום- גם בפרטי העסקה הקטנים ביותר ואלו שכביכול "אינם נחשבים". אם אפשרי הדבר, גם העלה אותם על הכתב, רק למקרה ש...

 

לעולם קח קודם אחריות על עצמך, ואח"כ חפש את האשם אצל האחר.

 

בחר את מילותייך ועמוד מאחוריהן. המילה שיצאה מפיך כבר לא ברשותך, ואינך יודע על אלו אוזניים נפלה.

לעולם אל תבטיח, אל תציע ואל תמכור דבר  שאין ביכולתך לקיים או לממש.

 

וברוח הימים הנוראים ויום כיפור – גם למילה "סליחה" מחיר, ואפילו כבד. אמור אותה רק אם אתה באמת מתכוון אליה. סלח ראשית לעצמך, ואחר כך לזולתך.

 

גמר חתימה טובה!

 

 

 

 

סירטון סליחה ליום הכיפורים


 

אלישבע הניג- I.I.M

מומחית באירידולוגיה IPEC ועיסוי רפואי

 

RCP – I.M 11367

 

 

 

 

 

  

     

 


 

 

 

 


אתם רוצים לשמור  על הבריאות שלכם ?
לחצו על החיצים והירשמו לידיעון "הבריאות שלכם בידיים שלי"

 

 

אלישבע הניג
עיסוי רפואי ואבחון אירידולוגי
בן גוריון 254, גבעתיים 53326
טלפון: 03-7322668 , סלולרי 054-4657977
טלפקס: 03-5716940


 


 

 
דף זה מוצג באמצעות שלח מסר – מערכת דיוור אלקטרוני