שתף    שלח לחבר  
הבריאות שלך בידיים שלי
ידיעון בעריכת אלישבע הניג
גיליון 6 

 


 

גיליון 6-עיניים עייפות

את העייפות אנו מרגישים בחולשה של הגוף-כאילו לא נושא אותנו, בכאבי ראש, בירידה בכושר העשייה המיידי, בתחושה של נפילת סוכר, ולעיתים גם בתחושה של אפתיות.

 

כולנו יודעים לזהות את הצורך המיידי במנוחה. ומה עושה מי שלמשל בדרכים ואינו יכול לנוח לאורך זמן?

מה קורה לנו כשאנו כבר במיטה, ולא יכולים להירדם? סביר להניח, שבמקרים אלו, כמו גם במקרים של אובדן ריכוז, למרות שהגוף עדיין לא מאותת סימני עייפות ומנוחה, העיניים עייפות,והרגעתן תאפשר לנו "משיכת זמן" נוספת. בנהיגה, במיטה או במהלך הפעילות השוטפת 

מצאו לעצמכם את הרגעים הנכונים והמתאימים לעצום את העיניים. עתה, כשהעיניים עצומות עשו לעצמכם פעמיים שלוש את התרגילים הבאים: הרימו לאט ובזהירות את מבטכם למעלה והשהו כמה שניות. חזרו כאילו להסתכל בנקודת המרכז, והורידו את מבטכם (כשהעיניים עצומות!) למטה לכיוון החזה. חזרו כל התרגיל, הפעם כשאתם כאילו מסתכלים ימינה ושמאלה. למי שיכול , מומלץ לסיים את סדרת התרגילים בתנועות מעגליות של העיין.
 

ישנם מקרים בהם תחושו אי נוחות באחד מן הכיוונים. זה בסדר. אין מקום לדאגה. המשמעות היא ששריר העין מתוח מדיי באותו כיוון. נוחו שניות אחדות וחזרו על אותה תנועה בדיוק.

אם יש ביכולתכם, הניחו צמר גפן לח ומחומם, כרית חימום (לא חמה במיוחד) או כל אמצעי אחר שברשותכם כרטיה על אזור העיניים והמצח התחתון.

שילוב הפעולות גורם לרוגע של העין , משחרר את השרירים, מפחית את העייפות, ועוזר לכם בהמשך הפעילות או היכולת להירדם.

זכרו, עיניים עייפות הן הרבה פעמים סיבה גם לכאבי ראש ולשאר טרדות.

בטיפולים שלי בכאבי ראש, אני מוסיפה ומלמדת תרגילים נוספים.

לטעמי, כל מה שאתם יודעים שיכול להקל עליכם, טוב עשרת מונים על השליפה המיידית של כדורים למיניהם.

 


 

יבוא מי ויטען : כאבי העיניים שלי הם בגלל פזילה. נכון, גם זו אפשרות, וגם בה אני מטפלת לאחר שאבחנתי אם הפזילה היא של כל האיריס או רק של האישון. 
אני מצדיקה בדיקה אצל רופא עיניים במקרה הצורך, כי ייתכן שמדובר בבעיית ראייה שאיני יכולה לפתור, או בכל בעייה אחרת שהיא פתולוגית, או סתם רק בצורך בהרכבת משקפיים, אך מנסיוני בשטח: פעמים , הפזילה היא רק של האישון ומלמדת בדר"כ על מצב של חנק נפשי. לעולם לא תדעו זאת ללא אבחון אירידולוגי. האמינו או לא, האבחון עם התרגילים יכול לשפר את מצבכם ללא הכר, ואתם רק תוכלו להודות על המעשה.


 

 

 

אתם רוצים לשמור  על הבריאות שלכם ?
לחצו על החיצים והירשמו לידיעון "הבריאות שלכם בידיים שלי"

 

 

 

אלישבע הניג
עיסוי רפואי ואבחון אירידולוגי
בן גוריון 254, גבעתיים 53326
טלפון: 03-7322668 , סלולרי 054-4657977
טלפקס: 03-5716940


 


 

דף זה מוצג באמצעות שלח מסר – מערכת דיוור אלקטרוני